Category Sahabet

EuroCC@Türkiye Yüksek Başarımlı Hesaplama Kış Okulu 8-13 Şubat 2021

Daha sonra farklı bir Kullanıcı Adı ve Şifreyle üye girişi yapabilirsiniz. Dilerseniz, Türk Telekom’de kayıtlı cep telefonu hattınız üzerinden SMS göndererek de TekŞifre Kullanıcı Adı ve Şifrenizi yeniden talep edebilirsiniz. Bunun için, mesaj alanına “TEKSIFRE” yazın, bir boşluk bırakın ve Hizmet Numaranızı veya kayıtlı e-posta adresinizi yazıp 6606’ya mesaj gönderin. TekŞifre ve Kullanıcı Adınız SMS olarak ceptelefonunuza yeniden gönderilecektir. Türk Telekom TekŞifre üyelik bilgilerimden e-posta adresimi değiştirdim. Güncelleme için aktivasyon e-postası, e-posta adresime ulaşmadı.

  • Sayısal teknoloji farkıyla İnternet üzerinden eş zamanlı ses ve görüntü aktarımına olanak sağlar.
  • Üçüncü bir kişi araya girip bir ya da birden fazla frekans bandında bozulmalara neden olsa bile, alıcı geri kalan frekans bantlarındaki bilgiler ile asıl mesajı elde edebilmektedir.

Birçok devlet ve ticari kurum büyük ölçüde kaygılı olup her şekliyle sayısal steganografi kullanımını tespit etmek için araçlar aramaktadırlar. Stego Suite böyle bir araç olup hedef dosyaya karşı kullanılabilecek steganografi algoritması hakkında önceden bilgi sahibi olmadan steganografinin varlığını tespit etmektedir. Kör steganografi tespiti olarak bilinen bu yetenek Stego Suite e özeldir. Bir web sitesinde yetkisiz kimselerin zararsız görüntülü mesajlar değiş tokuş etmek veya mülkiyetle ilgili verileri çalmak için siteyi kullanmadıklarından emin olmak için Aktif Web Taraması yapılması giderek bir zorunluluk olmaktadır. Stego Suite araçları bir web etki alanını temel alarak etki alanını sayısal görüntüler içindeki gizli verilerin mevcudiyeti için sürekli biçimde tararlar. Sayısal bir olay yerinde toplanan verilerin daha sonra analiz edilmesi usandırıcı bir süreç olabilir. Sayısal veri başka gizli kanıt içerebilen binlerce görüntü, ses dosyası veya sayısal video içerdiğinde, kilit teknolojiler ve uzmanlık yardımı olmaksızın süreç imkânsız hale gelebilir. Stego Suite araçları sayısal görüntü ve/veya ses verilerinin gizli bilgiler veya iletişim yönünden incelenmesi ve değerlendirilmesi yeteneğini sağlamaktadır. Stego Suite 4.1 hem başkasına yaptırılan bir izleme/tarama hizmeti hem de üç uygulamadan oluşan kendi başına bir yazılım paketi olarak kullanımdadır. Seçme yetkisi programın idaresini uzman Wetstone personelinin ellerine bırakmayı arzu eden müşteriler için uygundur. Yazılım paketi steganografi tespit fonksiyonunu kendi sistemleri içinde yapmayı seçen müşteriler içindir. Her iki seçimde de teknik destek ve Stego Suite ekibinin uzmanlığı sağlanmaktadır.

Aktivasyon işlemini tamamlamak için gelen kodu bir sonraki ekrandaki aktivasyon kodu alanına giriniz. Aktivasyon kodunu eksiksiz ve doğru girdiyseniz Tek Şifreniz ve Tek Şifre kullanıcı isminiz ile giriş yapabilirsiniz. Cep telefonunuz ile bulunduğunuz her noktadan TTNET ile ilgili işlemlerinizi gerçekleştirebilmek için TekŞifre oluşturmanız gerekmektedir. Tüm uygulamalarımızı kullanmanızı sağlayan size özel şifreNİZ OLAN TekŞifre’niz ile giriş yapacağınız Online İşlemler’de hızlı ve güvenli şekilde işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer TekŞifreniz bulunmuyorsa aşağıdaki şekilde ulaşacağınız Online İşlemler anasayfamızda yer alan “TekŞifre Hesabı Oluştur” linkinden TekŞifre oluşturabilirsiniz.

Araştırıcıların steganografinin görüntü ve ses dosyalarında fiilen kullanılmasına ait görsel izleri aramalarına izin veren çok özellikli bir görüntüleme ve analiz aracıdır. Münferit dosya görüntüsü veya ses dalgasını görüntüleyen bir dosya seyretme ekranı ve görüntü detayları, DCT katsayıları, renk çiftleri vb. Araştırıcıların steganografinin kullanılmakta olduğu hakkında daha fazla iz aramalarına izin vermek için, görüntüleri Yoğunluk, Doygunluk veya Ton şeklindeki üç değişik sunumdan birine dönüştüren filtre seçme yetkililerini dahil ettik. Diğer filtre seçme yetkilileri sadece seçilmiş özel renkli Least Significant Bit (LSB)leri görüntülemektedir. Aracın satın alınması ile bir sözlük saldırısı icra etmek için popüler parola sözlükleri de verilmektedir. Son on yıl içinde, görüntü, video ve ses verilerini sayısal olarak işleme teknolojileri çok büyük ölçüde gelişerek bilgilerin ikili veri dosyaları içinde hızla saklanabilmesine yol açmıştır. Sayısız web sitesi indirmek üzere stego programları teklif etmektedir. Sanayi casusluğu, ticaret sırrı hırsızlığı, siber silah değiş tokuşu ve kriminal koordinasyon potansiyeli sınırsızdır.

Hat dondurulduğunda, aylık internet erişim ücreti faturalandırılmaz. Bunun dışında yer alan taksitler veya kullanılan Katma Değerli Servis ücretleri Türk Telekom faturasında yer alır. Hat dondurma sürecindeki bir müşteri borçtan kısıtlamaya girerse borcunu ödedikten sonra hat açılmaz, hat dondurma devam eder. Hat Dondurma süresi içinde olan kullanıcılar için aylık internet erişim ücreti alınmayacaktır. İnternet erişim ücreti dışında kalan; kullanılan katma değerli hizmet ücretleri, taksit, kota aşım ücretleri, hat dondurmadan dolayı yansıtılması gereken iadeler, geçen aydan devir eden ücretler var ise faturalanacaktır.

TTNET kampanyalarında ücretsiz olarak verilen ADSL modemler ADSL2+ teknolojisine de uyumludur. Güncel fatura tutarı hesaplamanızda ilgili hizmete ilişkin olarak toplam faturanız üzerinden yapılan indirimler, gecikme bedeli, geçmiş dönem ödenmemiş faturaların taksit tutarları ve tahsilatına aracılık edilen hizmetler hariçtir. Son 40 dakikalık kullanımlarınız hesaplamaya dahil olmayabilir. Hem kurumsal hem bireysel müşteriler internet aboneliği nakil işlemini gerçekleştirebilir.Kurumsal müşteriler nakil başvurusunda bulunurken , kurumsal yetkili kişinin/kişilerin kimliklerini ibraz etmesi gerekmektedir. Ayrıca kurumsal müşterilerin internet ek hizmet talep/değişiklik formu doldurulması gerekmektedir. (Blizzard’ın ve Lisans Verenlerin oyunları burada toplu olarak “Oyunlar” olarak anılacaktır). Bu Sözleşme, Platformu kurmanız ve kullanmanız için size lisans verilen hüküm ve koşulları belirler ve sizinle Blizzard arasındaki ilişkinin aşağıda belirtilen diğer yönlerini düzenler. Ve daha bir çok işlemi Online İşlem Merkezi’nden hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Türk Telekom E-Fatura sizlere tek tıkla, e-posta veya SMS ile faturanızı öğrenme kolaylığı sunuyor. Erişiminizle ilgili detaylar, kota ve ücret ayrıntıları, kısacası Türk Telekom ADSL hizmetiyle ilgili herşeyi doğa dostu E-Fatura’larınızda bulabilirsiniz. Hizmet Sağlayıcısı linklerine tıkladığınızda aşağıdaki gibi bir “Dosya Yükleme” penceresi açılacaktır.

Değer Çiftleri (DÇ) hep çiftler halinde olabilirler ve bunlar mesajın saklanması sırasında birbirleri ile değiştirilirler. [72] de belirtilmekte olan ile aynı istatistikî atak, [10] nin kullanılması sureti ile JPEG görüntülerine ait ayrık kosinüs dönüştürme (DCT) üzerinde yapılır. Bu çalışma Provos tarafından daha detaylı bir istatistiksel analiz tarifi [10] de bulunabilir. Daha yeni teorik steganografik algoritmalar önerilmiştir 1, ancak bunları destekleyecek kamuoyu tarafından bilinen steganaliz yazılımı bulunmamaktadır 2. 1 Örn[5] Outguess 0.2 yi daha yüksek dereceli istatiksel saldırılarla tespit etmektedir. 2 Gene, lisanslı steganaliz yazılımı performansı incelenmemiştir. Lincoln un PhotoTiled yöntemi ile görüntüsü Hafifçe farklı yönler kullanarak, görüntü dosyalarını ASCII art formatına dönüştüren uygulamalarda potansiyel olarak steganografik uygulamalar olarak kabul edilebilir. Renkli bir görüntü dosyasının ASCII metin görüntüsüne dönüşmüş biçiminin örneği aşağıdaki gibidir. GIF formatının normal steganalizi, bu biçimi kullanarak bir mesajı gizlemenin önemsiz olduğu durumda mutlak suretle gizli mesajları tespit edemeyebilir.

Dönüşümdeki faz bilgilerinin kısmen de olsa değişmesi durumunda ters Fourier işlemi sonucunda elde edilecek resim, taşıyıcı resim olmayacaktır. Faz ve genlik bilgilerinin önemini ortaya koyan Şekil 2.16 deki şekiller ilgi çekici olacaktır. Bilinçaltı önermeleri reklamlardan (değişik gruplardan alınan görüntüler ve mesajlar farklı bir anlam içerebilir), InnerTalk gibi modern bilinçaltı önerme programlarına kadar birçok alanda çeşitlilik gösterir. Steganografik bir yöntem olarak sınıflandırılmamasına rağmen, PhotoTiled resimler içerisinde bilgiyi gizlemek mümkündür. Resimler üzerinden görüntüler yaratan bir program, William Leigh Hunt tarafından hazırlanan bir web sahabet mevcuttur [73]; (a) Şekil 2.4. (b) Bu uygulama, tamamen yeni bir resim yaratmak için fotoğraf koleksiyonlarının işlemesine ilişkin çarpıcı örnekler sağlamasına karşın, tartışılması gereken konu çıkış görüntüsünde her zaman gizli bir bilgi içerebilme ihtimali olduğudur. Uygulamanın kendisi, PhotoTile yüksek oranda denenmiş ve sık kullanılan bir paylaşımlı yazılımdır (shareware programing) [74]. Steganografi uygulamaları bir kez tespit edildiğinde, Stego Hunter sizi tespit edilen programlarla ilişkili taşıyıcı dosyalara otomatik olarak yönlendirecektir. Araştırma işlemine ilk bakış olarak steganografi programını hızla, dakiklikle ve kolayca tespit etmek için tasarlanmıştır.

Ayrıca, müşterilerimize SMS ve email ile fatura hatırlatmaları da yapılmaktadır. Her bir ADSL Kullanıcı Bilgimle ayrı ayrı Türk Telekom TekŞifre hesabı açabilir miyim? Birden fazla ADSL hattı olan kullanıcılarımız, her hat için ayrı bir e-posta adresiyle TekŞifre hesabı oluşturabilirler. Müşteri Hizmetleri’ni aramamanız durumunda, aynı ADSL bilgilerinizle yeni hesap oluşturabilmeniz için, 24 saat beklemeniz gerekmektedir. 24 saatin sonunda, oluşturduğunuz üyelik kaydı iptal edilecektir. Kayıt işlemini tamamladıktan sonra 24 saat içinde aktivasyon işlemini tamamlamanız gerekmektedir. Aktivasyon onay işlemini tamamlamamanız durumunda, üyelik kaydınız iptal edilecek ve tekrar yeni üye kaydı yapmanız gerekecektir. Ayrıca telekomünikasyon dünyasındaki “kilo” çarpanın değeri, veri saklamada kullanılan “Kilo”dan farklıdır ve 1024’e değil, 1000’e eşittir. Evinizde interneti aynı anda kullanan bilgisayar sayınız fazla ise bir üst pakete geçerek daha hızlı internet hizmeti almaya başlayabilirsiniz.

Kampanyalı abonelerin devir işleminde kampanyaya özel bir koşul bulunmuyorsa devir sonrası taahhüt durumu korunur. Devir işlemi ücretli olup, internet hattı borç nedeniyle kapalı olan müşterilere ödeme gerçekleşinceye kadar devir işlemi yapılmaz. ADSL, İnternet kullanıcılarına sayısal teknolojinin sağladığı tüm olanakları sunar. Sayısal teknoloji farkıyla İnternet üzerinden eş zamanlı ses ve görüntü aktarımına olanak sağlar. ADSL, İnternet kullanıcılarına aynı telefon hattı üzerinden ikinci bir telefon hattına gerek kalmadan aynı anda İnternet erişimi ve telefonda konuşma olanağı sağlar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *